Mátový sirup

Suroviny:
2 hrsti mátových lístků
1/2 citronu pokrájeného na kolečka
750 ml převařené, vychlazené vody
asi 650 g krystalového cukru
2 lžičky kyseliny citronové
šťáva z 1/2 citronu
 

Postup:
1. den
mátové lístečky opereme a vložíme do hrnce. Přidáme na kolečka pokrájenou 1/2 citronu a vše zalijeme 750 ml převařené, vychlazené vody. Necháme 24 hodin vyluhovat.

2. den
Námočené lístky a citron přecedíme. Do přecezené vody přidáme cukr, kyselinu citronou a šťávu z 1/2 citronu. Vaříme tak dlouho, dokud se cukr nerozpustí a potom ještě asi tak 4 minutky necháme převařit.
Plníme do čistých skleniček.

A máme hotovo. A můžeme si připravit úžasný osvěžující nápoj!!!! Sirup stačí zalít vychlezenou perlivou vodou, přidat kousky limetky, led a pár lístečků čerstvé máty.

Šalvějový sirup

Suroviny:
2 velké hrsti šalvěje
500g cukru
600ml vody
1 chemicky neošetřený citrón
 

Postup:
Vodu s cukrem přivedeme k varu na velké kusy nakrájenou šalvěj přidáme do rozvaru  krátce celé povaříme odstavíme a přidáme plátky citrónu necháme přes noc odležet druhý den ještě krátce přivedeme k varu odstavíme a ještě horké plníme přes plátno do lahví.
 
A až Vám bude nejhůř, bacily na vás budou útočit a ničit vaše tělo, tak rozmíchejte jednu lžíci sirupu ve sklenici horké vody a v teple si nápoj vypijte!
 Ale pozor...je to opravdu léčebný sirup, takže se držte správného užívání a dávkování!!!

Sirup z pampelišek

Suroviny:
400 pampeliškových květů
2 l vody
2 citróny
2 kg cukru

 

Postup:
400 květů z pampelišek bez stonků  vložíme do 4 litrového hrnce a nalijeme na ně 2 l vody. Přidáme 2 dobře oprané citróny nakrájené na kolečka. Dáme vařit na 15 minut do doby varu. Poté hrnec odstavíme a vše necháme 24 hodin louhovat. Potom pampelišky přecedíme jednou přes hrubší síto (květy lehce vymačkáme) a podruhé vylouhovanou šťávu přecedíme přes plátýnko do čisté nádoby. Do šťávy přidáme 2 kg krystalového cukru a vaříme ještě 1-1/2 hodiny až se pampeliškový sirup začně táhnout. Hotový nalijeme do sklenic a uzavřeme.

Pečený čaj sezónní

Suroviny:
Citron 
Cukr krystal 500 g
Hřebíček 
Ostatní  sezónní ovoce, 2 kg  (maliny, jahody, borůvky, ostružiny, rybíz, jalka, hrušky, švetky apod.)
Rum 1 cl
Skořice
 

Postup:
Očištěné ovoce odpeckujeme a větší nakrájíme na drobné kousky. Citron oloupeme a pokrájíme na kousky, nebo jen vymačkáme šťávu. Všechno dáme do hlubšího plechu, zasypeme cukrem a přidáme koření. Promícháme a vložíme do vyhřáté trouby. Pečeme při 170°C 30-40 minut, občas můžeme promíchat. Ihned po vytažení z trouby vmícháme rum. Plníme do skleniček se šroubovacím uzávěrem, položíme je víčkem dolů a necháme vychladnout.

Použití: do hrnku či sklenice dáme 3-4 lžičky ovocné směsi a zalijeme vařící vodou. Získáme tím ovocný čaj lahodné chuti, který je výborný horký i studený.

Bezová šťáva

Suroviny:
100 květů bezu černého
6 l vody
4 kg cukru
16 citronů

Postup:
Květy černého bezu necháme spolu 24 hodiny vyluhovat v 6 litrech vody. Poté přecedíme. Do scezené šťávy přidáme šťávu z citronů a 4 kg cukru. Necháme dobře rozpustit a za studena plníme do lahví.