Farma ROUDNICE


 
Místo podnikání: Roudnice 205, 503 27 Lhota pod Libčany
Kontaktní údaje:
IČO: 49284541
Telefon: +420 731 850 857
E-mail: farma.roudnice@seznam.cz

Nabídka
Prodává do přinesených nádob čerstvé kravské mléko – Kč 8,-/1 litr
Prodejní doba: Po, Čt, Pá 16-17 hodin, mimo tuto dobu po dohodě na tel. 731 850 857.
Kromě čerstvého mléka si zde můžete zakoupit další mléčné výrobky z českých mlékáren.
– Jogurt řeckého typu (balení 1 kg)
– Zakysaná smetana (balení 1 kg)
– Máslo (balení 250 dkg)
– Sýr Niva (balení cca 1 kg)
– Haťovské plísňové sýry
– Tvaroh
– Zahuštěná konzervovaná mléka
– Další mléčné výrobky dle denní nabídky
>Ceník - v místě prodeje

Objednávka výrobků - NE

Rozvoz výrobků - NE

Rodinná farma František Kejklíček / Minimlékárna KejklíčekMísto podnikání: Petra Jilemnického 75/134, Hradec Králové – Plotiště, 503 01
Kontaktní údaje:
Zástupce: Ing. Roman Kejklíček
IČO: 13534009
Telefon: +420 604 410 745, +420 495 218 966
E-mail: roman.kejklicek@email.cz, niagara@email.cz
http://farmakejklicek.webnode.cz
Zaměření a historie firmy
Rodinná farma Kejklíček sídlí v Plotištích nad Labem a hospodaří od roku 1992 na úrodných pozemcích Polabské nížiny. Živočišná výroba je zaměřena na chov krav s mléčnou užitkovostí převážně plemene Holštýn. Pěstovanými plodinami jsou potravinářská pšenice, řepka, cukrovka, soja, ječmen , mák, proso, krmná řepa, kukuřice a vojtěška. Největší pozornost je věnována pěstování cibule a konzumních brambor, které zaujímají výměru 70 ha. Sortiment tvoří cca 20 odrůd brambor různých varných typů a 12 odrůd cibule (červená, žlutá, bílá). Podstatnou součástí je jejich skladování v termoskladu a celoroční distribuce baleného zboží. Balení finálního produktu je v PE síti v rozmezí 1 – 25 kg s označením výrobku termoetiketou. Firma má zavedený systém HACCP a nově je zapojena do systému IPZ (integrovaná produkce zeleniny).V neposlední řadě se věnujeme službám v zemědělství – sklizni obilovin a brambor.

Nabídka výroby
Prodejní doba je cca od 8.00 - 17.30 ve všední dny, o víkendu ZAVŘENO. Nákup je možný po telefonické domluvě nebo pokud je otevřená přístupová branka k rodinnému domu, kde je i miniprodejna. Zvoňte prosím na bílý zvonek s označením PRODEJ. Vyčkejte chvilku, ne vždy lze z výroby odejít ihned! Prosíme o trpělivost. Zvoňte i 2x, jelikož ve výrobně jsou hlučná zařízení a zvonek nemusí být slyšet na poprvé. Vyrábíme každý den, takže většinou je k dispozici veškerý sortiment mléčných výrobků.
Prodej brambor a cibule je ve skladu, který je umístěn v areálu farmy (dole pod kopečkem vpravo). Balení brambor je 2kg, 5kg, 10 kg a 25 kg. V nabídce je stále několik odrůd brambor, cibule žlutá, červená a novinka oválná odrůda OVA.

Ceník - na webových stránkách

Objednávka výrobků - e-mail, telefonicky, osobně

Rozvoz výrobků - NE

NIVA s.r.o. Dolní PřímMísto podnikání: Dolní Přím 2, 503 16 Dolní Přím
Kontaktní údaje:
Zástupce: Marie Furova
IČ: 60111445
Telefon: +420 495 441 060
E-mail: niva.eko@volny.cz
www.syr-niva.cz/
Zaměření a historie firmy
Tradice výroby sýrů v obci Dolní Přím sahá do roku 1879, kdy hrabě Jan Harrach zakoupil zdejší pivovar z roku 1626 a již v roce 1880 pivovar přebudoval na sýrárnu. Ta zpracovávala mléko od stovky dojnic, což tehdy představovalo necelých 1 000 litrů mléka denně. Tehdy se mléko bez pasterizace zasyřovalo a vysrážená sýřenina se nalévala do dřevěných rámečků. Po odkapání syrovátky se krájela do hranolů a tak vznikal typický a v celém kraji oblíbený harrachovský smetanový sýr, který se podobal dnešnímu romadúru. Sýry pak zrály v pivovarských sklepích, které byly prochlazovány přírodním ledem z okolních rybníků. Tak se tu vlastně chlazení zajišťovalo až do roku 1998. Výrobu plísňového sýru s názvem Niva v Dolním Přímu započali až v roce 1950. O dva roky později byla sýrárna znárodněna společně s mlékárnou v Hradci Králové, která patřila místnímu mlékařskému a hospodářskému družstvu. Postupně se upouštělo od výroby romadúru a zůstala jen specializace na Nivu. V roce 1986 do provozovny nastoupil jako vedoucí výroby pan Jiří Bednář. Nato bylo započato s výstavbou nové pasterizační stanice. Byla vybudována nová výrobní linka a strojní vany byly nahrazeny výrobníky sýřeniny. Byly také přistavěny nové sklady a garáže. Sýrárna byla až do roku 1994 provozovnou mlékárny Hradec Králové. Od 1. ledna 1994 vzniká nový právnický subjekt – Sýrárna státní podnik Dolní Přím. Po vyjasnění restitučního nároku hraběte Harracha dochází k privatizace státního podniku. 1. července 1995 se stává majitelem sýrárny společnost NIVA s.r.o. Sýrárna je postupně rekonstruována, jako např. výstavba nového chladícího zařízení, plynofikace kotelny, dokončení pasterizační stanice, výstavba nového příjmu mléka, výstavba nové expedice, rekonstrukce kanceláří, modernizace syrovátkového hospodářství, aj.

Nabídka výroby
Sýr Niva patří do skupiny sýrů s plísní uvnitř hmoty. Vyrábí se ve tvaru válce o hmotnosti zhruba 2 kg.
Porcovaná niva - kalibrované porce 100g

Ceník - na webových stránkách

Objednávka výrobků - e-mail, telefonicky, osobně

Rozvoz výrobků - NE

AGRODRUŽSTVO LHOTA POD LIBČANYMísto podnikání: Lhota pod Libčany 182, 503 27  Lhota pod Libčany
Kontaktní údaje:
Zástupce: Ing. Pavel Veselý, předseda představenstva
Kontaktní osoba pro projekt: Martincová Lenka, asistentka
IČ: 64789730
Telefon: +420 495 585 402
E-mail: martincova@agrolhota.cz
www.agrolhota.cz
Zaměření a historie firmy
Agrodružstvo Lhota pod Libčany bylo založeno v roce 1996 jako jeden z právních následovníků původního ZD Lhota pod Libčany. Členská základna byla omezena pouze na vlastníky, kteří nežádali o majetkové vypořádání a rozhodli se vložit svůj majetkový podíl do dalšího podnikání v zemědělské prvovýrobě.
Rostlinná výroba obdělává výměru cca 2900 ha nejen v katastrech v okolí centra, ale i v okolí Trutnova. Chováme v uzavřeném obratu stáda cca 1400 kusů simentálského skotu, převážně plemeno Montbeliarde. Vykrmujeme též omezené množství prasat z nakoupených selat.
Středisko služeb je zaměřeno na poskytování komplexních služeb pro smluvní autodopravce. Tj. parkování, opravy, pneuservis, prodej pohonných hmot atd.
Stavební středisko vykonává většinou opravy, rekonstrukce a stavby provozních objektů pro vlastní potřebu.
Bioplynová stanice (BPS) od konce roku 2010 vyrábí elektřinu pro vlastní potřebu i pro prodej silové el. energie zužitkováváním odpadů z živočišné výroby (kejda), cukrovaru (vyslazené řízky) a z produkce rostlinné výroby (kukuřičná siláž). Její výkon je 600 kW elektrické energie a zhruba podobný výkon tepelné energie. Teplo se využívá prostřednictvím výměníků tepla k vytápění celého areálu družstva v zimním období. V době vegetace je teplo zužitkováváno ve dvou sušárnách. Ve vertikální na sile jsou sušeny obiloviny a olejniny, v nově vybudované horizontální pásové sušárně lze sušit prakticky cokoliv. Vybudováním BPS naše firma splnila náročné podmínky nakládání s živočišnými odpady (hnojivy) ve zranitelné oblasti z hlediska ochrany spodních vod.
Ekonomické středisko zpracovává účetnictví firmy. Roční obrat činí cca 180 mil. Kč. Se ZS Kratonohy spoluvlastníme též malou lisovnu oleje a výrobnu metylesteru, od roku 2012 společně provozujeme nově pořízený sklizeč na cukrovou řepu ROPA.

Nabídka výroby
Plodiny jsou pšenice ozimá, ječmen ozimý i jarní, žito, řepka ozimá, kukuřice, cukrová řepa, vojtěška, soja. Specialitou podniku je pěstování kořenové čekanky pro účely kávovinového průmyslu a pěstování jahod. Ty jsou sklízeny výhradně formou samosběru. Produkce mléka.

Ceník
www.agrolhota.cz

Rozvoz výrobků
NE. Prodej čerstvého kravského mléka prostřednictvím mléčných automatů